Cechy dobrego tonera zamiennego

Toner zamienny Lexmark dedykowany jest do urządzeń drukujących tej samej, amerykańskiej marki. Pozwala on na przeniesienie tekstu z ekranu komputera na realną kartkę papieru w błyskawiczny sposób. Toner zamienny jest bardzo często wybierany przez sporą część osób ze względu na korzystną cenę i jej stosunek do jakości tonera. Jednak mimo wszystko warto wiedzieć jaki toner zamienny wybrać i nie ufać niesprawdzonym sprzedawcom.

 

Cechy dobrego tonera zamiennego

W sieci internetowej krąży wiele negatywnych opinii na temat zakupu tonera zamiennego. Niestety w przeszłości wielu sprzedawców oferowało tonery zamienne bardzo kiepskiej jakości stąd wykształciły sobie dość negatywną opinie w całym społeczeństwie. Niestety tworzone były z niezwykle łamliwych i prostych materiałów przez co w trakcie druku miały tendencje do kruszenia swojej struktury co powodowało wylanie ich wnętrza i uszkodzenie drukarki. Takie uszkodzenia ze względu na właściwości tonera były uszkodzeniami permanentnymi co wiązało się z koniecznością wyrzucenia drukarki na śmietnik i zakupem nowej.

 

W dzisiejszych czasach tonery zamienne są już lepszymi jakościowo produktami pod względem budowy. Jednak należy uważać i kupować je u pewnych sprzedawców, gdyż dalej w sieci krążą podobne, niskiej jakości tonery. Niestety jakość wydruku nie równa się oryginalnemu tonerowi – jednak wielu osobom to nie przeszkadza. Zwłaszcza ci, którzy używają drukarek w sposób sporadyczny, bądź nie oczekują perfekcyjnego czarnego koloru mogą z powodzeniem sięgać po tonery zamienne.

 

To na co jeszcze należy zwrócić uwagę to kompatybilność tonera wraz z drukarką, którą się pojawia. Niezliczona ilość osób zakupiła toner, który był zgodny tylko firmowo z drukarką, którą posiadali. Jednak w obrębie tej samej marki występują różnicę w wielkościach głowic czy sterownikach, które uniemożliwiają korzystanie z niekompatybilnego tonera. Dodatkowo warto przeanalizować rodzaj zakupionego tonera – toner kolorowy jest droższy niż czarno biały. W przypadku drukowania tylko i wyłącznie dokumentów w zupełności wystarczy tusz czarno-biały.

 

Podsumowanie

Toner oryginalny zawsze będzie o wiele pewniejsza opcją aniżeli toner zamienny Lexmark. Jednak nie oznacza to, że zamienniki są bezużyteczne. Również bardzo dobrze sprawują swoją rolę będąc dopasowanym do indywidualnych potrzeb wielu osób produktem. Największą korzyścią jest oczywiście cena – to o ponad połowę tańszy produkt, co w perspektywie długofalowego użytkowania z drukarki może dać naprawdę pokaźne kwoty.