Dobra prowadnica meblowa kluczem do sukcesu każdej szuflady

Szuflada i prowadnica meblowa – są to dwa nierozłączne elementy, które nie mogłyby bez siebie istnieć. Jedno pomaga drugiemu w codziennym funkcjonowaniu. Jednak aby całość dobrze funkcjonowała i spełniała jak najwyższe wymagania klientów to właśnie prowadnica musi grać pierwsze skrzypce i posiadać kilka nowoczesnych funkcjonalnych rozwiązań polepszających harmonijną pracę szuflady. Firma Furnica dba o swoich klientów projektując dla nich prowadnice najwyższych lotów – posiadają one ciekawe funkcje, które z pewnością ułatwią życie każdej osoby, każdego dnia. Przecież szuflada to element, który otwierają wszyscy.

 

Samodomykająca się szuflada – wygoda i komfort

Z pewnością niejednokrotnie zdarzyła się komuś sytuacja w której szuflada została zamknięta zbyt silnie i wywołała nieprzyjemny hałas w cały domu. Współlokatorzy bądź rodzina nigdy nie są zadowoleni z takiego dyskomfortu. Natomiast zbyt słabe zamknięcie szuflady powoduje, że nieestetycznie wystaje ona z powierzchni mebli. Dodatkowo mogą o nią zahaczać inni użytkownicy danego pomieszczenia nawet niszcząc swoje ubrania poprzez zahaczenie wystającej klamki. Aby zapobiec tym nieprzyjemnościom stworzono samodomyk – mechanizm, któremu wystarczy tylko lekkie popchnięcie otwartej powierzchni szuflady, aby sam wykonał resztę ,,roboty” i zamknął szufladę w korpusie mebla. Wszystkie te problemy znikną w mgnieniu oka przez co codzienne korzystanie z szuflady będzie szybsze i łatwiejsze.

Warto też zwrócić uwagę na inne mechanizmy, które funkcjami często dorównują ciekawemu samodomykowi. Takim mechanizmem może być na przykład pełny wysuw – zapewnia on wygodne korzystanie nawet z najgłębszych i najdłuższych szuflad. Bez niego dosięgnięcie elementów znajdujących się ,,na tyłach” szuflady graniczy z cudem. Pełny wysuw sprawia, że całość szuflady może być wysunięta poza powierzchnię innych elementów zabudowy sprawiając, że jej wnętrze może być w pełnej okazałości widoczne danej osobie. Sprawdza się w biurach czy aptekach gdzie oszczędność miejsca jest na wagę złota.

Innym przykładem jest prowadnica dolnego montażu – jeśli dana osoba chce aby jego prowadnica pozostała niedostrzeżona warto jest skorzystać z tej opcji i zamontować ją pod powierzchnią szuflady!

Sprawdź: Prowadnica meblowa z samodomykiem

Podsumowanie

Dobra prowadnica meblowa jest nie tylko trwała i mocna, ale także funkcjonalna! W dzisiejszych czasach perfekcjonizm można znaleźć na każdej płaszczyźnie życia, a firma Furnica nadąża z nowoczesnymi trendami i wyposaża swoje prowadnice w najnowsze technologie zapewniające ułatwienie życia każdego człowieka.