Dobrze skrojona bluza dla każdego mężczyzny

Bluza męska odeszła stylistyką i wykonaniem od bluz sprzed lat. Projektanci starają się i pokazują, że z nudnej, oklepanej bluzy męskiej można wyciągnąć tak naprawdę bardzo wiele dobrego i sprawić, że będzie stanowić element stylistyki codziennej każdego zadbanego faceta. Jednak jak wybrać tę odpowiednią? Obecnie na rynku można znaleźć wiele różnego rodzaju materiałów czy krojów bluz w których czasem ciężko się połapać. Najważniejsze jest to, aby wyglądem podobała się danej osobie, a przez dobry materiał była równocześnie wygodna i komfortowa.

Odpowiedni materiał do podstawa

W momencie gdy nie jest się pewnym co do jakości wykonania danej bluzy – czy to kupując ją w sklepie stacjonarnym, czy też w sieci internetowej warto zwrócić uwagę na metkę. Każda bluza jest w nią wyposażona i najczęściej można ją znaleźć na prawej lub lewej, dolnej wewnętrznej części bluzy, bądź za kołnierzem. Na metce będzie naniesiony materiał z którego został wykonany produkt, oraz jego gramatura. Jeśli chodzi o rodzaje materiałów jest to najczęściej bawełna – lecz bawełna, bawełnie nie równa. I nie każdy wie jak dobrze sprawdzić gramaturę aby mieć pewność, że bluza po jednym praniu nie będzie nadawała się do śmietnika. Lecz powoli..

Wychodząc od definicji; gramatura jest to grubość materiału. I w zależności od przeznaczenia bluzy może być ona różna. Bluzy zimowe będą posiadały większą gramaturę niż te letnie. Aby bluza sprawdziła się w chłodnych dniach powinna oscylować wokół 320g/m kw. Te letnie bluzy mogą posiadać mniejszą gramaturę. Wybór tej odpowiedniej będzie miał duże znaczenie podczas noszenia bluzy – niepoprawny wybór da o sobie szybko znać. Wtedy danemu mężczyźnie będzie za chłodno, lub za ciepło co wniesie dyskomfort do jego funkcjonowania.

Sprawdź również:  https://mmsport.pl/pol_m_ON_Odziez_Bluzy-3667.html

Rodzaje męskich bluz

W sklepach z odzieżą można znaleźć wiele różnego rodzaju bluz. Do najbardziej popularnych należą:

-Bluza z kapturem – ceniona przez sportowców. Jednak pożądana również przez mężczyzn lubiących weekendowe wypady z niepewną pogodą – zapewni duży stopień uniwersalności. W momencie wybrania jej do uprawiania sportów oddychające tworzywa sztuczne będą idealne. Natomiast do codziennego użytku lepiej wpasuje się bawełna.

-Bluzy bez kaptura – wygodne i proste, często przylegają do sylwetki zapewniając wyższy poziom elegancji.

-Bluzy z zamkiem czy wkładane przez głowę?- Tutaj już pełna dowolność i o wyborze powinien decydować przede wszystkim mężczyzna – niech wybierze typ, który lubi bardziej.