Koktajle proteinowe na diecie na masę

Budowanie masy mięśniowej bywa trudne i to nie tylko z tego względu, że wymaga od człowieka ciągłego wykonywania ciężkich treningów, ale też z powodu trudności związanych z koniecznością przyswajania większych ilości kalorii i białka. A dieta na mase nie może być uboga. Trzeba tak nią manewrować, by na bieżąco wprowadzać do niej większe ilości kalorii i większe porcje protein. Domowe koktajle proteinowe, w których wykorzystasz odżywki dla sportowców i które przygotujesz sobie własnoręcznie, na pewno okażą się dla ciebie bardzo przydatne. Nie kupuj więc gotowych napojów proteinowych, za które trzeba sporo płacić. Buteleczki takich gotowych mikstur potrafią przecież kosztować nawet dziesięć złotych! Za dokładnie tę samą cenę przygotujesz sobie pięć porcji proteinowego napoju. A będzie on równie smaczny i przy tym na pewno zdrowszy.

Sprawdź: https://wxnlabs.com/

Proteinowe koktajle możesz przygotowywać na wiele różnych sposobów. Bazą zawsze będzie dla nich coś płynnego – mleko, napój roślinny albo ewentualnie zwykła woda, jednakże woda to akurat najgorszy wybór z uwagi na to, że nie ma ona żadnych kalorii. Do podstawy dodajesz źródło białka. W koktajlach proteinowych tę rolę zawsze przejmie odżywka białkowa. A nawet tutaj masz do wyboru kilka różnych opcji, bo odżywki dla sportowców występują w rozmaitych wariantach. Koncentraty są najtańsze i najbardziej uniwersalne, z kolei izolaty zawierają najszybciej przyswajalne białko, dzięki czemu zaleca się je używać tuż po treningu. Przetestuj też koniecznie odżywki roślinne, tworzone chociażby z grochu. Dzięki nim przekonasz się, że dobra i smaczna dieta na masę może być w całości dietą wegańską lub przynajmniej wegetariańską.

 

Do koktajlu przygotowanego z mleka bądź napoju roślinnego i odżywki białkowej zawsze dodaj jeszcze jakieś owoce i coś tłustszego. Z owoców najlepsze będą te mrożone. Możesz wymiennie stosować borówki, maliny, jagody czy gotowe mieszanki. Najlepszym tłustym dodatkiem okaże się natomiast masło orzechowe. Dzięki niemu koktajl proteinowy zyska znacznie lepszy smak.