Kryptowaluty a giełda

Kryptowaluty stały się walutą internetową, która służyć ma sprawnego i szybkiemu przekazywaniu waluty w sposób anonimowy. Polegają one niejako podobnej wycenie co tradycyjne pieniądze – są jednak mimo wszystko o niebo więcej warte. Nie są regulowane przez żaden bank, a transakcje nie są opodatkowane przez rząd, który nie ma do nich dostępu. Kryptowaluty zostały stworzone już jakiś czas temu bo w 2009r i stały się od tego czasu bardzo rozpoznawalne. Pewnie sami założyciele nie spodziewali się takiego sukcesu – swoją drogą pozostają oni anonimowi..

 

Kryptowaluty a giełda

Wiele inwestorów upatrzyło sobie lokowanie swoich inwestycji w kryptowalutach. Pewnie wiele osób zastanawia się dlaczego. Jest to spowodowane bardzo mocnymi wahaniami wartości kryptowalut, poprzez, które raz można zyskać, a raz stracić swoje pieniądze. Taka kolej rzeczy bardzo ciekawi traderów, którzy we krwi mają kupno dóbr i akcji po niskiej cenie i sprzedanie ich za wyższą. Wszystko zobrazowane jest w postaci wykresów na których inwestorzy szukają analogicznych wzrostów i spadków stosując analizy(w przypadku kryptowalut głównie metody analizy technicznej).

 

Tak jak złotówka ma grosze, tak najpopularniejszy bitcoin ma ,,satoshi”. 1 bitcoin równa się 1 000 000 satoshi. Istnieje pula bitcoinów i kiedyś dostęp do nowych wartości tej waluty się zamknie – działa to jako pula. Obecnie w sieci krąży 18,5 miliona bitcoinów, a nowe można sprawnie wydobywać. Dzieje się to poprzez kopanie kryptowalut zamkniętych w bazach danych. Aby zacząć być elektronicznym górnikiem trzeba wyposażyć się w solidnej jakości komputer z najmocniejszymi parametrami. Bowiem algorytmy są tak skomplikowane, że klasyczny procesor ,,nie uciągnie” ich oporów. Już z czasem algorytmy są coraz bardziej zawiłe, co oznacza, że coraz trudniej dokopać się do bitcoinów. Wiele osób uznaje taką kolej rzeczy jako właśnie końcowe zasoby tej kryptowaluty.

 

Aby rozpocząć przygodę z inwestowaniem w kryptowaluty trzeba oczywiście wyposażyć się w aplikacje. Aplikacje te najczęściej łączą się z osobistym bankiem za pośrednictwem którego można po prostu zakupić kryptowalutę. Takie aplikacje są łatwe do zdobycia i dostępne na sklepach telefonów w zależności od zainstalowanego systemu operacyjnego. Najpopularniejsze to Stormgain, Coinbase czy Binance.

 

Podsumowanie

To czy warto czy nie warto inwestować w kryptowaluty jest bardzo trudne do określenia. Jeżeli ktoś lubi duże ryzyko i duże wygrane, ale również liczy się z solidną stratą to jak najbardziej. Bitcoin i ogólnie kryptowaluty posiadają spore wahania z którymi trzeba się liczyć.