Prowadnice meblowe – która jest najwytrzymalsza i najskuteczniejsza?

Prowadnice meblowe to akcesoria, które umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie z każdej szuflady. Mówiąc bardziej szczegółowo – pozwalają na swobodne wsuwanie oraz wysuwanie się szuflady z jej obudowy zapewniając jej płynny i swobodny ruch po utworzonych przed prowadnice torach. Dzięki nim szuflada utrzymuje się w obudowie mebla w stanie nienaruszonym. Jednak różne prowadnice meblowe powinny być wybierane do różnych szuflad i indywidualnych wymagań klienta. Do prowadnic, które są wykorzystywane w najtrudniejszych warunkach należą prowadnice kulkowe.

 

Prowadnice kulkowe – funkcjonalność i wytrzymałość w jednym

Prowadnice kulkowe to metalowe bądź aluminiowe prowadnice, będące najsilniejszymi opcjami w stawce. Poprzez to są wybierane do szuflad w których mieści się spora ilość przedmiotów o wysokich gabarytach. Ich udźwig przekracza 50kg co znaczy, że zmieści się tam całkiem dużo grubych papierów, książek, a także przedmiotów pomocniczych wykorzystywanych nawet w różnych fabrykach. Dla tych ostatnich szczególnie ważne jest to, że są one odporne na warunki temperaturowe i nie będą zmieniać swoich kształtów pod wpływem większych temperatur. Prowadnice kulkowe jak sama nazwa wskazuje – zbudowane są z specjalnych nylonowych kulek, dzięki którym możliwy jest nienaganny ruch szuflady. Nie są one jednak widoczne gołym okiem, gdyż występują wewnątrz zabudowy prowadnicy. Można je tylko usłyszeć..

Jednak prowadnice kulkowe to nie tylko wytrzymałość i siła – to również funkcjonalność, która zachwyca i sprawia, że korzystanie z szuflad staje się prostsze niż kiedykolwiek! Opcja cichego domyku jest niezwykle ciekawa – w momencie zbyt silnego zamknięcia szuflady do korpusu mebla często słychać nieprzyjemny trzask, który może postawić na równe nogi wszystkie osoby mieszkające w domu. Nad ranem czy późną nocą, gdzie korzysta się z szuflad może to powodować przerwanie snu współlokatorów i ich słuszną irytację. Dlatego cichy domyk został stworzony specjalnie dla nich! Umożliwia on zatrzymanie się szuflady przed końcem jej drogi i powolne dosunięcie jej do środka mebla w sposób bezdźwięczny. Ciekawy jest również push to open, który pozwoli na otwarcie szuflady bez użycia rąk i klamek – nawet nogą! To idealne rozwiązanie dla osób mających pełne ręce, a chcących skorzystać z szuflady.

 

Podsumowanie

Dobra prowadnica zapewnia proste korzystanie z szuflad. Prowadnica kulkowa firmy Furnica spełni wymagania najbardziej wybrednych klientów i sprawi, że będzie funkcjonowała przez długi czas.