Taśmy ostrzegawczo lokalizacyjne

Bardzo ważną rolę podczas codziennej pracy pełni też nasze bezpieczeństwo. Aby praca była wykonywana starannie i z najwyższą dbałością o dobro pracowników i otoczenia należy korzystać z wszelkiego rodzaju narzędzi i udogodnień, które tą pracę zabezpieczą.

Jednym z niezwykle ważnych i często stosowanych podczas pracy zabezpieczeń są taśmy ostrzegawczo lokalizacyjne. Ich wybór, podobnie jak zastosowanie jest bardzo szeroki.

Jak sama nazwa wskazuje taśma pełni dwie podstawowe funkcje. Pierwszą z nich jest rola ostrzegawcza. Służy ona przede wszystkim do oznaczania podziemnych linii kablowych. Dzięki temu rozwiązaniu dokładny przebieg tras jest w odpowiedni sposób oznakowany. Drugą podstawową rolą taśmy jest lokalizacja. Dzięki swojej specjalnej budowie taśma umożliwia dokładne zlokalizowanie tras położonych kabli. Wewnątrz taśmy ostrzegawczo lokalizacyjnej znajduje się stalowa wkładka, która dzięki zastosowaniu specjalnego lokalizatora umożliwia ekipie montażowej zlokalizowanie kabla.

Zobacz: taśma lokalizacyjna – PTS Rabka

Taśmy ostrzegawczo lokalizacyjne dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. W zależności od potrzeb można zdecydować się na zakup większej ilości taśmy co w dużej mierze przekłada się na niższą cenę. Przy zamówieniu większej ilości taśmy jesteśmy w stanie zaoszczędzić większą kwotę pieniędzy.

Zamawiając taśmę ostrzegawczo lokalizacyjną warto również wziąć pod uwagę możliwość umieszczenia na taśmie wydruku. Jest to bardzo pomocne rozwiązanie ze względu na możliwość oznaczenia rodzaju prowadzonych prac jak również odróżnienia ekipy, która te prace wykonuje.

Widząc konkretny kolor taśmy możemy w prosty sposób określić jakiego rodzaju prace są wykonywane. Kolor czerwony i niebieski zarezerwowany jest głównie dla energetyki. Taśmy stosowane w telekomunikacji są koloru pomarańczowego.Dla wodociągów zarezerwowany jest kolor niebieski i brązowy. Gazownictwo używa taśm w kolorze żółtym. Połączenie koloru białego i czerwonego na taśmie oznacza natomiast, że przy użyciu taśmy zabezpieczone jest wyjątkowo niebezpieczne miejsce.