Wytrzymałość na każdym kroku

Produkty meblowe powinny charakteryzować się sporą wytrzymałością na usterki i uszkodzenia mechaniczne. Przechowują w końcu cenne przedmioty danego właściciela, dlatego dobrze byłoby aby oprócz funkcjonalności i wyglądu chroniły je należycie. Szuflady to prostokątne bądź kwadratowe meble, które poruszają się na specjalnych prowadnicach w dwóch kierunkach. Szuflady najczęściej budowane są z drewna, jednak ostatnimi czasy na rynek dostały się ciekawe szuflady typu metalbox. Jak sama nazwa wskazuje ważnym elementem ich budowy jest właśnie metal.

 

Szuflady metalbox – wygląd i cechy charakterystyczne

Aby przybliżyć każdemu wyobrażenie sobie szuflad typu metalbox warto wyobrazić sobie ,,normalną szufladę. Zamiast drewnianych boków są one po prostu metalowe i posiadają w sobie również wbudowaną prowadnicę zapewniającą płynny i swobodny ruch szuflady. Bardzo dużym atutem jest fakt, iż metalowe boki są o wiele węższe niż te drewniane, do których jeszcze muszą być zamontowane prowadnice. Dzięki temu szuflada będzie posiadać więcej miejsca na różnego rodzaju przedmioty, aniżeli byłoby to w przypadku szuflad zbudowanych z całości z drewna. Dodatkowym autem jest to, ze dobre i mocne drewno słono kosztuje – metalboxy są tańszym wyjściem, dlatego też można powiedzieć, że mogą być dostępne na każdą kieszeń. Najważniejszą ich zaletą jest wysoka odporność na uszkodzenia, która sprawia, że wnętrze szuflady może być bardzo dobrze zabezpieczone. Dodatkowo montaż takiego metalboxa jest bardzo prosty dzięki czemu stanowią coraz popularniejszy wybór. Brak dodatkowych telefonów i proszenia fachowców o montaż jest na wagę złota. Jednak występują pewne wady, które mogą przechylić odbiorców na którąś szale dotyczącą wyboru rodzaju swojej szuflady. Bowiem szuflady typu metalbox są dosyć głośne. Praktycznie przy każdym wsunięciu i wysunięciu szuflady dość mocno je słychać. Dodatkowo nie można przy nich zamontować pewnych dodatków funkcjonalnych jak cichy domyk, więc należy uważać przy dosuwaniu szuflady do końca korpusu mebla, aby bo nie obijać. Takie obicie może spowodować nieprzyjemny hałas, ale również zagrożenie dla przedmiotów znajdujących się wewnątrz szuflady.

 

Podsumowanie

Jak odpowiedzieć sobie na pytanie czy szuflada metalbox jest właśnie dla mnie? Należy przeanalizować wszystkie zalety i wady. Jeżeli wady takie jak hałas i delikatność przy zamykaniu szuflady nie są tak straszne, to zdecydowanie można skłonić się ku szufladzie typu metalbox i być w przyszłości zadowolonym z zakupu.